خرداد ۱۲, ۱۴۰۲
خانه گیاهان زراعی

گیاهان زراعی

آنچه باید درباره کاشت ماش تا برداشت این گیاه بدانید

ماش در واقع دانه ای با خواص درمانی و ارزش تغذیه ای بالا بوده که غنی از املاح مفید و ضروری برای بدن انسان است. کاشت این گیاه شرایط اقلیمی و خاکی مخصوص به خود را می طلبد که در این مطلب به شرح آن پرداخته ایم.

آموزش کاشت موسیر و آنچه باید درباره این گیاه بدانید

نحوه کاشت و پرورش موسیر

موسیر یا سیر کوهی گیاهی چند ساله بوده که خاصیت دارویی دارد و در ایران به صورت خودرو و وحشی رشد می کند. بذر این گیاه به صورت ارگانیک بوده که در صورت تمایل برای کشت آن می توانید جهت آشنایی و یادگیری در این مطلب آموزش کاشت موسیر را مطالعه نمایید.

همه چیز درباره کاشت چلغوز و نحوه پرورش این گیاه در باغچه منزل

روش های کاشت جلغوز

چلغوز آجیلی سودمند و سرشار از خواص دارویی و درمانی است، مغز آن شبیه تخمه آفتابگردان بوده و طعمی مشابه بادام وپسته دارد. در کاشت چلغوز سه روش به طور کلی بیان شده که برای هریک توضیحی گفته شده است.

نحوه کاشت هل و نکاتی برای پرورش آن

آشنایی با کاشت هل و نحوه پرورش آن

هل گیاهی است بومی جنوب شرق آفریقا که به صورت وحشی و پرورشی می روید. هل در واقع از خانواده زنجبیل ها است و انواع مختلفی دارد که از ویژگی های آن می توان به معطر بودن و خاصیت دارویی آن اشاره کرد. در این مطلب سعی داریم که شما را با نحوه ی کاشت هل و چگونگی پرورش آن آشنا کنیم.

برای افزایش باردهی خیار از این راهکارهای اصولی و علمی استفاده کنید

آشنایی بات بهترین روش های افزایش باردهی خیار

خیار از جمله گیاهان زراعی می باشد که بیشتر افراد آن را در باغچه های خود می کارند، اما نکته ای که در مورد کاشت خیار وجود دارد این است که  بتوانید محصولی زیادی را برداشت کنید، زمانی شما می توانید محصول زیادی برداشت کنید که میزان گلدهی گیاه بالا باشد از این رو ما در ادامه مطلب شما را با نحوه افزایش باردهی خیار آشنا می کنیم.

آموزش قدم به قدم کاشت فلفل سیاه و آنچه باید درباره پرورش و آفات آن بدانید

نکات مهم قلمه زدن فلفل سیاه

کاشت فلفل سیاه در هوای گرم امکان پذیر است. اگر می خواهید این گیاه را در مناطق سردسیر بکارید، سعی کنید آن را از تابش روزانه آفتاب بهره مند کنید. ضمن اینکه هوای اطراف این گیاه را مد نظر قرار دهید. در این صورت می توانید ثمردهی خوبی را از گیاه انتظار داشته باشید. 

آموزش کاشت بادام زمینی و مهمترین اصولی که باید برای پرورش و برداشت آن بدانید

در مقاله پیش رو، اطلاعات لازم برای کاشت بادام زمینی را ارائه کرده ایم. این اطلاعات مربوط به شرایط کاشت، پرورش و برداشت این گیاه می باشد. لطفاً با ادامه مطلب همراه ما باشید.

صفحه 1 از 3123