مراحل ساخت تراریوم کاکتوس

تراریوم کاکتوس یا باغ شیشه ای از زیباترین گلدان ها محسوب می شوند. تراریوم های که با شن ها رنگی تزیین شده اند نسبت به دیگر تراریوم ها از زیبایی بیشتری برخوردارند. با نکات طلایی ساخت تراریوم آشنا شوید و جذاب ترین ها را به منزل خود هدیه دهید.

تراریوم کاکتوس را می توان به عنوان زیباترین گلدان های شیشه ای نام برد. این تراریوم های شیشه ای به راحتی تهیه می شوند و نمایی فوق العاده زیبا درند. مخصوصا اگر گلدان شیشه ای را با خاک های رنگی پر کنید. مراحل ساخت یک تراریوم شیشه ای کاکتوس را در اینجا ببینید.

آموزش مرحله به مرحله ساخت تراریوم کاکتوس :

برای تهیه تراریوم کاکتوس بهتر است نیازهای کاکتوس را بررسی کنید. یک کاکتوس به هوای مرطوب نیاز ندارد. رطوبت بیش از حد باعث پوسیدن کاکتوس ها می شود. پس برای ساخت یک تراریوم برای کاکتوس به تنگ های شیشه ای با دهانه باز نیاز دارید. تا رطوبت هوا را جا به جا کند.

تراریوم های متنوع از کاکتوس

البته تنگ هایی با دهانه بازتر به شما کمک می کند تا کاکتوس را راحتتر درون آن قرار دهید.

وسایل مورد نیاز برای تهیه یک  تراریوم شیشه ای عالی :

تنگ شیشه ای با دهانه باز
شن و ماسه
مقداری سنگ ریزه
خاک مناسب برای کاکتوس
کاکتوس های کوچک
زغال چوبوسایل مورزد نسازبرای ساخت تراریوم کاکتوس

 

در این آموزش از شن های رنگی برای زیباتر شدن تراریوم  استفاده شده است. شما هم می توانید این شن های رنگی را گل فروشی ها تهیه کنید.

مرحله اول :

ابتدا باید سنگ ریزه ها را در کف تنگ شیشه ای بریزید به این ترتیب گلدان دارای زهکش خوبی خواهد شد. و از پوسیدگی ریشه های کاکتوس جلوگیری می شود. سپس مقداری شن را روی آن بریزید.

گلدان های شیشه ای برای ساخت تراریوم

زغال اکتیو را روی شن ها بریزید. زغال فعال هوای داخل تراریوم را تصفیه می مند. به این ترتیب از بوی بد تراریوم نیز جلوگیری می شود.

مرحله دوم :

خاک را به آن اضافه کنید. برای این که تراریوم شما نمای بهتری از خاک را نشان دهد و لایه ها به خوبی دیده شوند. بهتر است اضافه کردن خاک و شن و ماسه رنگی را از کناره های ظرف شروع کنید.
در این مرحله باید کاکتوس ها را به آرامی از گلدان درآورد و به تنگ منتقل کرد.

قطر خاک باید به گونه ای باشد که تمامی ریشه های کاکتوس را در طول رشد نیز در بر بگیرد.

تراریوم کاکتوس

مرحله سوم :

حال می توان شن های رنگی را لایه لایه روی خاک تراریوم ریخت. به ترکیب رنگ دقت کنید. شما به راحتی می توانید شن هایتان را مدل دار و یا اندازه گیری شده در گلدان مرتب کنید.

تزیین تراریوم شیشه ای

مرحله چهارم :

وقت آن رسیده که سطح تراریوم را با وسایل تزیینی بیارایید. در اینجا برای تزیین از سنگهای معدنی مانند کوارتز رنگی استفاده شده است. از سنگ های کف رودخانه، صدف و .. می توانید استفاده کنید.

ساخت تراریوم

و اما یک نکته طلایی : برای اینکه خاک منافذ شن و سنگ ریزه های لایه ی زیرین را پر نکند پیشنهاد می کنیم از خره استفاده کنید. روی لایه های شن مقداری خزه قرار دهید و خاک را روی خزه ها بریزید.تراریوم کاکتوس با شن های رنگی

حل تراریوم شما آماده است و می توانید آن را بهترین نقطه منزل به عنوان دکور قرار دهید.

تراریوم های زیبا کاکتوس

نمونه هایی از تراریوم کاکتوس را در زیر مشاهده کنید و از چیدمان ایده بگیرید.

نمونه ای از تراریوم های کاکتوس عکس هایی ازتراریون کاکتوسبرای ساخت تراریوم از انواع مختلف کاکتوس می توانید استفاده کنید. کاکتوس دو رنگ بالا از پیوند زدن کاکتوس به وجود آمده است که گزینه مناسبی برای تراریوم می باشد. تراریوم های جالب کاکتوس

برای ساخت تراریوم کاکتوس باید دقت کنید که کاکتوس هایی را انتخاب کنید که رشد سریعی ندارند. اگر رشد کاکتوس تند باشد باید سریعا ظرف تراریوم را تغیر دهید.
تراریوم کاکتوس را دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. بهتر است چند روز اول تراریوم را آبیاری نکنید تا ریشه های آن محکم شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *