خرداد ۳۰, ۱۴۰۳
خانه کاکتوس ها

کاکتوس ها

 پرورش کاکتوس مامیلاریا و نکاتی برای رشد بهتر آن

آموزش نحوه نگهداری و پرورش کاکتوس مامیلاریا

پرورش کاکتوس مامیلاریا به دلیل تنوع گونه زیاد و نگهداری آسان محبوبیت زیادی در بین مردم دارد و علاقمندان بسیاری خواستار نگه داری از این کاکتوس می باشند. برای اطمینان از سلامت این گیاه ابتدا باید شرایط لازم برای نگهداری از کاکتوس خود را به خوبی بشناسید، تا در این امر موفق باشید.

پرورش کاکتوس صخره ای و نکاتی برای رشد این گیاه

پرورش کاکتوس صخره ای

پرورش کاکتوس صخره ای که بسیار شکلی مشابه با صخره دارد در مناطق گرم و خشک صورت می گیرد. شرایط نگهداری از آن اگر رعایت شود ،رشد بسیار خوبی هم به دنبال خواهد داشت. اگر هم که رعایت نشود با نشانه های خرابی مثل چوب پنبه ای شدن ، خشکی و پژمردگی و تغییر رنگ نمایان می شود.

گلدان مناسب کاکتوس چه خصوصیاتی دارد ؟

گلدان مناسب کاکتوس چگونه باشد

گلدان مناسب کاکتوس گلدانی است که زهکشی ،اندازه و سایز ، و در آخر جنس درستی داشته باشد . گلدان های سفالی سرآمد ،کاربردی ترین گلدان برای کشت این گیاه زیبا و زینتی شده است . بعد از گلدان سفالی ،گلدان های پلاستیکی مناسب ترین است و توصیه بر این که از گلدان های سفالی و فلزی استفاده نشود.

جلوگیری از پژمرده شدن کاکتوس و شل شدن این گیاه

عوامل اصلی پژمرده شدن کاکتوس

گیاه کاکتوس به دلیل ظاهر متفاوت و نگهداری آسان طرفداران بسیاری دارد اما با بهترین مراقبت ها هم ممکن است شاهد پژمرده شدن کاکتوس خود باشید. این پژمردگی با فرا رسیدن دوره استراحت گیاه طبیعی است، اما اگر در دوره خواب زمستانی نباشد باید علت آن را یافته و در صدد رفع آن برآیید.

تکثیر گل آشوریا و نکاتی برای نگهداری و پروش بهترین آشوریا

تکثیر گل آشوریا

تکثیر گل آشوریا بسیار ساده است و همه روزه در سراسر جهان انجام می شود. این گل زیبا با برگ های آبدار و ضخیم خود توجه تمام دنیا را به خود جلب کرده است.

تعویض خاک کاکتوس و نکاتی که به رشد بهتر گیاه کاکتوس کمک می کند

آشنایی با نحوه تعویض خاک گلدان کاکتوس

در تابستان زمانی که فصل رشد گیاهان آغاز می شود بسیاری از افراد در صدد تعویض خاک و گلدان های گیاه خود می شوند، به همین ما در این مقاله به نحوه اصولی تعویض خاک کاکتوس اشاره می کنیم.

روش کاشت، هرس و پرورش گل سنسیو یا کاکتوس رشته مرواریدی (دانه تسبیحی)

پرورش گل سنسیو

پرورش سنسیو برای ترتیب یک دکوراسیون زیبا و متفاوت در منزل اهمیت دارد. این موضوع از دانه های تسبیح مانند این گیاه نتیجه می شود. در این مطلب شرایط نگه داری و تکثیر این گیاه زیبا را آموزش داده ایم.

زرد شدن کاکتوس چه دلیلی دارد و چگونه از زرد شدن این گیاه جلوگیری کنیم؟

علت زرد شدن کاکتوس

به طور کلی کاکتوس ها گیاهانی هستند که به راحتی در محیط منزل نگه داری می شوند و نیاز به شرایط خاص ندارند اما گاهی در اثر عدم رعایت بعضی از اصول، شاهد زرد شدن آن ها هستیم. زرد شدن کاکتوس علت های مختلف دارد.

صفحه 1 از 212