خرداد ۳۰, ۱۴۰۳
خانه گیاهان زراعی

گیاهان زراعی

کدام کود برای بادمجان مناسب است؟

رفع آفات خیار

برنامه تغذیه و کود برای بادمجان به جوانه زنی ، رشد غده ها و میوه های گیاه و پر بار و بزرگتر شدن بسیار موثر بوده و نتیجه خوبی به همراه دارد. و قصدما در این مقاله آشنا کردن شما دوستان عزیز با بادمجان ، کود مناسب آن و شیوه های کاشت بود که برای دانش بیشتر خود آن هارا بررسی و مطالعه کنید.

کدام کود برای خیار مناسب است؟

آشنایی با بهترین انواع کود برای خیار و رشد آن

هر گیاهی نیاز های خاصی برای رشد و باردهی دارد، با آگاهی و درک این نیاز ها می توان به محصولات با کیفیت تر و بازدهی بالاتری دست یافت، انتخاب کود مناسب تنها یک قدم در مسیر موفقیت کشاورزی می باشد، اما قدمی حیاتی و تاثیر گذار است، در این مقاله با انواع کود برای خیار آشنا می شوید، که در رشد بهتر و افزایش باردهی خیار موثر می باشند.

کاشت تمشک در گلدان

آشنایی با آسان ترین شیوه کاشت تمشک در گلدان

کاشت تمشک در گلدان امکان پذیر می باشد و می توانید، به راحتی درختچه ای زیبا داشته باشید، این ایده جذاب راهی است، تا از میوه های سرشار از خاصیت آن نیز بهره ببرید. لازمه عملی شدن این ایده آگاهی از روش کاشت و نحوه مراقبت از توت در گلدان می باشد، که در این مقاله به شرح آن پرداخته شده است.

 کاشت نیشکر

بررسی روش های موجود برای کاشت نیشکر

کاشت و برداشت نیشکر در بخش های مختلفی در حال انجام می باشد، از همین رو آشنایی با مراحل کاشت و برداشت و آگاهی از شرایط مناسب برای رشد نیشکر اهمیت بسیاری دارد، در این مقاله با چند نمونه از شیوه های کاشت نیشکر و شرایط مناسب رشد آن آشنا می شوید.

کود برای عدس

آشنایی با انواع کود برای عدس

حبوبات به ویژه عدس در سبد خانوار ایرانی نقش مهمی ایفا می کنند و در مناطق بسیاری مورد کشت قرار می گیرند، برای دریافت بهترین نتیجه لازم است، از کود مناسبی استفاده شود، کود برای عدس باید تمام مواد مورد نیاز این دانه خوراکی تامین نماید. علاوه بر این باید از زمان و مقدار مناسب مورد مصرف نیز آگاهی کامل داشت.

راهنمای کاشت خیار درختی و نکاتی برای رشد بهتر آن

در این مقاله با شیوه کاشت خیار درختی آشنا می شوید و همچنین با خاک مناسب و شرایط لازم برای رشد بهتر جوانه ها و داشتن گیاهی شاداب و با رشد خوب آشنایی کامل پیدا می کنید تا در کاشت این گیاه مفید و خوش طعم موفق باشید.

نحوه کاشت کاهو پیچ و نکاتی برای پرورش آن

آشنایی با شرایط کاشت کاهو پیچ

در این مقاله به بررسی نحوه کاشت کاهو پیچ و عوامل موثر در رشد بهتر این گیاه پرداخته شده است و علاوه بر این می توانید، با آفات رایج کاهو پیچ و روش های پیشگیری از آفات زدگی آن نیز آشنا شوید تا در کاشت و برداشت آن با مشکلی مواجه نشوید.

انواع کود برای برنج که باعث افزایش کیفیت و باردهی می شوند

کود برای برنج بهتر است قبل از صورت گرفتن کود دهی ،آزمایش خاک انجام بگیرد تا پس از دانستن نیاز های اساسی و تشخیص صحیح به نتیجه محصول با کیفیت برسید. در این مقاله هدف ما آشنایی شما با انواع کود مصرفی برنج بود تا با انتخاب مناسب ترین آن به برنجی سرشار از فواید دست پیدا کنید.

کاشت طالبی در گلدان به همین سادگی

راه های مراقبت از طالبی در گلدان

در فضا های کوچک و حتی گلدان می توانید به پرورش گیاهان محبوب خود بپردازید.با کاشت طالبی در گلدان می توانید در منزل خود شروع به پرورش این میوه خوشمزه و مفید کنید.با فراهم کردن شرایط مناسب همچون نور کافی و آبیاری برنامه ریزی شده و خاک مناسب می توانید شاهد به ثمر نشستن گلدان طالبی خود باشید.

کاشت قارچ در گلدان و راز و رمزهای موفقیت در پرورش قارچ

کاشت قارچ در گلدان

خوراکی بسیار لذیذی که با کمک هاگ می توانید آن داشته باشید و از فواید بی شمار آن بهره مند شوید.کاشت قارچ در گلدان بدین صورت است که به محیط کشت و گلدان استریل شده نیاز است تا با ترکیب بذر یا هاگ با محیط کشت و انتقال به محیط مرطوب در دمای 21 درجه، بعد از گذشت 2 هفته ریشه های سفیده مشاهده شود. ادامه ی کار را با مطالعه ی مقاله به نتیجه برسید.

صفحه 1 از 41234