اسفند ۱۰, ۱۴۰۲
خانه گیاهان زراعی

گیاهان زراعی

انواع کود برای برنج که باعث افزایش کیفیت و باردهی می شوند

کود برای برنج بهتر است قبل از صورت گرفتن کود دهی ،آزمایش خاک انجام بگیرد تا پس از دانستن نیاز های اساسی و تشخیص صحیح به نتیجه محصول با کیفیت برسید. در این مقاله هدف ما آشنایی شما با انواع کود مصرفی برنج بود تا با انتخاب مناسب ترین آن به برنجی سرشار از فواید دست پیدا کنید.

کاشت طالبی در گلدان به همین سادگی

راه های مراقبت از طالبی در گلدان

در فضا های کوچک و حتی گلدان می توانید به پرورش گیاهان محبوب خود بپردازید.با کاشت طالبی در گلدان می توانید در منزل خود شروع به پرورش این میوه خوشمزه و مفید کنید.با فراهم کردن شرایط مناسب همچون نور کافی و آبیاری برنامه ریزی شده و خاک مناسب می توانید شاهد به ثمر نشستن گلدان طالبی خود باشید.

کاشت قارچ در گلدان و راز و رمزهای موفقیت در پرورش قارچ

کاشت قارچ در گلدان

خوراکی بسیار لذیذی که با کمک هاگ می توانید آن داشته باشید و از فواید بی شمار آن بهره مند شوید.کاشت قارچ در گلدان بدین صورت است که به محیط کشت و گلدان استریل شده نیاز است تا با ترکیب بذر یا هاگ با محیط کشت و انتقال به محیط مرطوب در دمای 21 درجه، بعد از گذشت 2 هفته ریشه های سفیده مشاهده شود. ادامه ی کار را با مطالعه ی مقاله به نتیجه برسید.

کاشت آفتابگردان در گلدان چه فوت و فن هایی دارد؟

کاشت آفتابگردان در گلدان

با در نظر گرفتن شرایط نگهداری و رفع نیاز ها شما می توانید کاشت آفتابگردان را در گلدان انجام دهید.این گیاه خواص های متعددی داشته که در زندگی روزمره استفاده از آن ها کاملا امری ضروری است. و با تولید انبوه سود خوبی هم نصیب خواهد شد.

آنچه باید درباره کاشت ماش تا برداشت این گیاه بدانید

ماش در واقع دانه ای با خواص درمانی و ارزش تغذیه ای بالا بوده که غنی از املاح مفید و ضروری برای بدن انسان است. کاشت این گیاه شرایط اقلیمی و خاکی مخصوص به خود را می طلبد که در این مطلب به شرح آن پرداخته ایم.

آموزش کاشت موسیر و آنچه باید درباره این گیاه بدانید

نحوه کاشت و پرورش موسیر

موسیر یا سیر کوهی گیاهی چند ساله بوده که خاصیت دارویی دارد و در ایران به صورت خودرو و وحشی رشد می کند. بذر این گیاه به صورت ارگانیک بوده که در صورت تمایل برای کشت آن می توانید جهت آشنایی و یادگیری در این مطلب آموزش کاشت موسیر را مطالعه نمایید.

همه چیز درباره کاشت چلغوز و نحوه پرورش این گیاه در باغچه منزل

روش های کاشت جلغوز

چلغوز آجیلی سودمند و سرشار از خواص دارویی و درمانی است، مغز آن شبیه تخمه آفتابگردان بوده و طعمی مشابه بادام وپسته دارد. در کاشت چلغوز سه روش به طور کلی بیان شده که برای هریک توضیحی گفته شده است.

نحوه کاشت هل و نکاتی برای پرورش آن

آشنایی با کاشت هل و نحوه پرورش آن

هل گیاهی است بومی جنوب شرق آفریقا که به صورت وحشی و پرورشی می روید. هل در واقع از خانواده زنجبیل ها است و انواع مختلفی دارد که از ویژگی های آن می توان به معطر بودن و خاصیت دارویی آن اشاره کرد. در این مطلب سعی داریم که شما را با نحوه ی کاشت هل و چگونگی پرورش آن آشنا کنیم.

صفحه 1 از 3123