خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

صیفی جات

آموزش کاشت موسیر و آنچه باید درباره این گیاه بدانید

نحوه کاشت و پرورش موسیر

موسیر یا سیر کوهی گیاهی چند ساله بوده که خاصیت دارویی دارد و در ایران به صورت خودرو و وحشی رشد می کند. بذر این گیاه به صورت ارگانیک بوده که در صورت تمایل برای کشت آن می توانید جهت آشنایی و یادگیری در این مطلب آموزش کاشت موسیر را مطالعه نمایید.

چگونگی کاشت خیار چنبر و پرورش آن

شرایط نگه داری خیار چنبر

خیار چنبر یک نوع خیار خاص با شکل متفاوت و البته طعمی مابین کدو و خیار است. خیارهایی که از این کشت برداشت می شوند، دارای پوسته ای خشن با رنگ روشن و با فرمی دراز و مارپیچ هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با روش کاشت خیار چنبر در منزل آشنا کنیم.

آموزش کاشت سیب زمینی و نکات کلیدی در پرورش آن

آموزش کاشت سیب زمینی

سیب زمینی گونه های مختلفی دارد و به ارقام زودرس، معمولی و اصلی دسته بندی می شود. قرار گرفتن در هر یک از این دسته ها نشان دهنده این می باشد که سیب زمینی چه موقع محصول می دهد، نیازمند چه فضایی است و حتی باید در چه فاصله ای کاشته شود. کاشت سیب زمینی نیز همانند دیگر محصولات زراعی از جمله صیفی جات نیازمند رعایت آداب و اصول مخصوص به خود می باشد و انتخاب نوع سیب زمینی بسته به سایر شرایط از جمله عوامل مهم در این زمینه می باشد.

آموزش پرورش و کاشت هویج در منزل

کاشت هویج در گلدان

برای کاشت هویج در منزل می توانید از گلدان و یا کیسه های مخصصوص این کار استفاده نمایید. کاشت این گیاه زراعی که در خانواده صیفی جات جای می گیرد همانند دیگر گیاهان برای رشد باید بستر مناسبی داشته باشد.