مهر ۰۴, ۱۴۰۲
خانه آفات و بیماری ها

آفات و بیماری ها

آفات گیاه یوکا

یوکا جواهری، یوکا پک و یوکا ابلق از انواع قابل شناسایی شده گیاه یوکا هستند. این گیاه هم همچون گیاه های دیگر از خطر آفات کمین شده در امان نیست. آفات گیاه یوکا شامل شپشک آرد آلود، تریپس و کنه قرمز می باشد که تنها راه چاره برای مبارزه با آن ها استفاده از انواع سموم و حشره کش ها است.

آفات گل شیپوری

شناخت آفات گل شیپوری

گل شیپوری برای رشد به محیط گرم و شرجی نیاز دارد بهتر است قبل از نگهداری از این گیاه مطمئن شوید شرایط لازم برای نگهداری را دارید و آفات گل شیپوری را می شناسید تا بتوانید راهی برای مقابله با آفات پیدا کرده و در نگهداری این گل زیبا سربلند باشید.

آشنایی با بیماری های درخت ازگیل و نحوه درمان آن ها

درمان بیماری های درخت ازگیل

درخت ازگیل بومی مناطق مدیترانه ای بوده و رشد آن به صورت بوته ای و درختچه ای کوتاه می باشد. با وجود این که سرعت رشد این گیاه به گونه ای که موجب مقاومت آن در برابر آفت ها می شود، اما عدم دریافت نور مناسب و رطوبت ناکافی با خطر آفات و بیماری های درخت ازگیل همراه است.

چطور با کود حیوانی خاک را تقویت کنیم؟

کود حیوانی و تقویت خاک

گیاهان برای رشد بهتر شادابی و طراوت خود علاوه بر شرایط اوکولوژیکی نیاز به یک سری مکمل هایی هستند تا بتوانند در مسیر رشد خود عملکرد بهتری داشته باشند. کود های حیوانی با داشتن ویژگی هایی می توانند مکمل های بسیار خوبی برای خاک و رشد گیاهان باشند.

چطور با آفات درخت گردو مبارزه کنیم؟

آفات درخت گردو و راه های پیشگیری از آن

جالب است بدانید درخت گردو با جثه بزرگ و چوب سختی که دارد اما گیاه حساسی است که ممکن است در معرض آفت ها قرار بگیرد. همانطور که می دانیم پیشگیری از وقوع هر کاری بهتر از درمان آن است در موضوع آفت های درخت گردو نیز با شناخت این آفت ها و راه جلوگیری از آنها می توان از خسارت های زیان بار آن جلوگیری کرد.

کرم ساقه خوار یا خراط از آشنایی تا دفع این آفات

کرم ساقه خوار

کرم ساقه خوار یا کرم خراط گونه ای از لارو حشرات هستند که از بافت پنبه ای ساقه درختان تغذیه می کنند. برای شناسایی این کرم ها و آشنایی با خسارت هایی که وارد می کنند. باید اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید با استفاده از راهکار های داده  شده در این مطلب آنها را از بین ببرید.

دلیل زرد شدن برگ گیاهان چیست و چطور از آن جلوگیری کنیم؟

بررسی دلیل زرد شدن برگ گیاهان

افرادی که با گل و گیاه سروکار دارند قطعا در بعضی مواقع شاهد زرد شدن رنگ برگ ها بوده اند که این مسئله می تواند نشان دهنده بروز یک بیماری در گیاه باشد که باید هر چه زودتر برای بهبودی گیاه مورد نظر به تشخیص دلیل اصلی زرد شدن برگ ها بپردازید.

صفحه 1 از 3123