آذر ۰۹, ۱۴۰۰
خانه آفات و بیماری ها

آفات و بیماری ها

چطور با آفات درخت گردو مبارزه کنیم؟

آفات درخت گردو و راه های پیشگیری از آن

جالب است بدانید درخت گردو با جثه بزرگ و چوب سختی که دارد اما گیاه حساسی است که ممکن است در معرض آفت ها قرار بگیرد. همانطور که می دانیم پیشگیری از وقوع هر کاری بهتر از درمان آن است در موضوع آفت های درخت گردو نیز با شناخت این آفت ها و راه جلوگیری از آنها می توان از خسارت های زیان بار آن جلوگیری کرد.

کرم ساقه خوار یا خراط از آشنایی تا دفع این آفات

کرم ساقه خوار

کرم ساقه خوار یا کرم خراط گونه ای از لارو حشرات هستند که از بافت پنبه ای ساقه درختان تغذیه می کنند. برای شناسایی این کرم ها و آشنایی با خسارت هایی که وارد می کنند. باید اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید با استفاده از راهکار های داده  شده در این مطلب آنها را از بین ببرید.

دلیل زرد شدن برگ گیاهان چیست و چطور از آن جلوگیری کنیم؟

بررسی دلیل زرد شدن برگ گیاهان

افرادی که با گل و گیاه سروکار دارند قطعا در بعضی مواقع شاهد زرد شدن رنگ برگ ها بوده اند که این مسئله می تواند نشان دهنده بروز یک بیماری در گیاه باشد که باید هر چه زودتر برای بهبودی گیاه مورد نظر به تشخیص دلیل اصلی زرد شدن برگ ها بپردازید.

نحوه تهیه کود با خاک اره و نکات مهم برای استفاده از این کود

نحوه تهیه کود با خاک اره

خاک اره در واقع نوعی ضایعه چوبی بوده که در پی اره نمودن چوب حاصل می شود و بافتی سبک دارد. یکی از روش هایی که می توان از این ماده بهترین نوع استفاده را داشت تهیه کود می باشد که به منظور حاصلخیزی بستر خاک می توان از آن استفاده نمود.

تهیه کود از تفاله چای برای پرورش بهتر گیاهان

نحوه تهیه کود از تفاله چای

تفاله چای یکی از بهترین کودهایی می باشد که با گذشت زمان به تدریج تجزیه شده و مواد مغذی مورد نیاز را در اختیار گیاهان قرار می دهد به همین خاطر تهیه کود از تفاله چای گزینه بسیار مناسبی برای رشد و تقویت گیاهان آپارتمانی می باشد.

رفع پژمردگی گل و گیاهان مختلف با چند تکنیک اصولی

نحوه رفع پژمردگی گل و گیاه

یکی از مشکلاتی که در زمان نگه داری و پرورش گل و گیاه با آن مواجهه خواهید شد پژمرده شدن آن ها می باشد که در هنگام مشاهده چنین وضعیتی افراد به دنبال روش هایی برای رفع پژمردگی گل و گیاه خود هستند تا بدین وسیله به آن نشاط و حیات دوباره بخشند.

از بین بردن حلزون باغچه با استفاده از روش های ساده و در دسترس

انواع راهکارهای موثر از بین بردن حلزون

حلزون ها دسته ای از آفات کشاورزی بوده که بیشتر در مناطقی با آب و هوای بارانی دیده می شوند و به طور معمول خسارات چشمگیری به محصولات کشاورزی وارد می کنند که همین امر باعث شده همیشه کشاورزان به دنبال راه های موثری برای از بین بردن آن ها باشند.

دفع آفات گوجه فرنگی و پیشگیری از آفت ها با ساده ترین روش ها

انواع روش های موثر دفع آفات گوجه فرنگی

گوجه فرنگی جزئی از خانواده صیفی جات می باشد که بسیار محبوب و پرمصرف بوده و در طی تولید و پرورش ممکن است که دچار آفت زدگی و بیماری های گیاهی مختلف شود که بر همین اساس قصد داریم در این مطلب به منظور آشنایی شما عزیزان به ارائه راهکارهای دفع آفات گوجه فرنگی بپردازیم.

زرد شدن برگ بامبو چه دلیلی دارد؟

زرد شدن برگ بامبو چه دلیلی دارد؟

گیاه بامبو یکی از پرطرفدار ترین آپارتمانی می باشد، که البته دارای شرایط نگهداری کاملا ساده های است چرا که دارای مقاومت بالایی می باشد اما ممکن است به دلیل مساعد نبودن شرایط نگهداری شاهد زرد شدن برگ بامبو خود باشید که با دلایلی همراه می باشد.

روش های از بین بردن آفت گیاهان آپارتمانی برای آفات مختلف

انواع آفت گیاهان آپارتمانی

معمولا تمامی کسانی که از گیاهان آپارتمانی نگه داری می کنند شاهد مریضی و عدم رشد گیاه خود شده اند، اگر بتوانید علت بیماری را به موقع تشخیص دهید می تواند از نابود شدن گیاه خود جلوگیری کنید، معمولا بیشترین مشکلی که گیاهان خانگی به آن دچار می شود ابتلا به آفت گیاهان آپارتمانی است که با راهکار های ساده می توانید تا حدودی به گیاهتان کمک کنید.

صفحه 1 از 212