خرداد ۰۹, ۱۴۰۳
خانه آفات و بیماری ها

آفات و بیماری ها

آفات خیار

رفع آفات خیار

خیار هم همانند هر میوه و گیاهی در معرض حمله آفات قرار دارد. آفاتی که برای تغذیه و لانه ای جدید برای تخم گذاری خود، برگ و تنه های سبز تازه رشد یافته را هدف قرار می دهد.در این مقاله انواع آفات خیار را به همراه روش های کنترلی آن معرفی کردیم.برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

دلیل خشک شدن گل رز و نحوه رفع مشکل

خشک شدن گل رزبا بی توجهی به نیاز های آن رخ می دهد. اما اگر به درستی مراقبت شود دست کم یک هفته ویا بیشتر، بعد از برش زده شدن هم زنده می ماند. در این مقاله ما برای نجات این گل راهکاری را پیشنهاد کرده ایم که بشیار کاربردی است و نتیجه ی خوبی هم به همراه دارد.

آفات درخت زیتون

معرفی بیماری و آفات درخت زیتون

برای مبارزه و کنترل آفات درخت زیتون باید به آبیاری منظم، کوددهی، هرس کردن و رعایت فاصله بین درختان توجه داشت تا درخت دچار آسیب نشده و حشرات به آن حمله نکنند. برای تقویت درختان می توان از کود های آلی در کنار کود هایی شیمیایی استفاده کرد تا بهترین نتیجه را شاهد بود.

نحوه مبارزه با آفات درخت صنوبر و جلوگیری از خسارت به درخت

آفات درخت صنوبر

آفت ها موجوداتی هستند که به همراه انسان ها برای رسیدن به غذای خود رقابت می کنند و این رقابت برای ما انسان ها اصلا نتیجه خوبی به همراه ندارد و باعث ایجاد خسارت هایی می شود . اما در برخورد با هر نوع آفتی چه کنیم ؟ چاره ی کار را در مقاله ی تعریف شده ، بررسی کرده ایم .

 دلیل جمع شدن برگ گیاه چیست؟

دلیل جمع شدن برگ گیاه و عوامل موثر در این حالت

دلیل جمع شدن برگ گیاه می تواند علت های گوناگونی داشته باشد، بهتر است تا ما اطلاعات کافی از شرایط مناسب رشد گیاه خود داشته باشیم و با یک برنامه منظم در آبیاری و کودهی و فراهم کردن دیگر عوامل موثر در رشد بی نقص گیاه باعث رشد بیشتر آن باشیم. جمع شدن برگ ها نشانه یک مشگل در فرایند رشد است پس باید برای علت یابی به خوبی وقت بگذاریم و آن را درمان کنیم.

بیماری های نخل مرداب را بهتر بشناسید

بیماری های نخل مرداب و راه های پیشگیری

گیاه نخل مرداب با روش نگهداری آسان و زیبایی بسیار یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب است. لازم است شرایط مناسب برای رشد آن فراهم باشد تا گیاه ضعیف نشده و به آفات و بیماری های نخل مرداب دچار نشود. آبیاری مداوم و رطوبت کافی و نور خورشید به رشد این گیاه کمک کرده و در سرزنده بودن و نشاط گیاه تاثیر بسزایی دارند.

بیماری ها و آفات نخود و نحوه مقابله به آن ها

شناسایی آفات نخود و روش های مقابله

نخود از جمله حبوبات با ارزش غذایی بالا است که در کشور ما ایران جایگاه مخصوص به خود را دارد هرچند که تحمل دمای بالا را دارد اما وجود برخی آفات نخود مانع رشد و به ثمر نشستن این گیاه می شود و خسارت های زیادی برای کشاورزان به وجود می آورد. بهترین راه شناخت این آفات و یافتن راه حلی برای مقابله با آن است.در این مقاله به توضیح آفات و چگونگی مقابله با آن ها برای رشد بهتر این گیاه مفید پرداخته ایم.

آفات گیاه یوکا و بیماری هایی که باید درمان شوند

یوکا جواهری، یوکا پک و یوکا ابلق از انواع قابل شناسایی شده گیاه یوکا هستند. این گیاه هم همچون گیاه های دیگر از خطر آفات کمین شده در امان نیست. آفات گیاه یوکا شامل شپشک آرد آلود، تریپس و کنه قرمز می باشد که تنها راه چاره برای مبارزه با آن ها استفاده از انواع سموم و حشره کش ها است.

آفات گل شیپوری و ریشه کن کردن بیماری های این گیاه

شناخت آفات گل شیپوری

گل شیپوری برای رشد به محیط گرم و شرجی نیاز دارد بهتر است قبل از نگهداری از این گیاه مطمئن شوید شرایط لازم برای نگهداری را دارید و آفات گل شیپوری را می شناسید تا بتوانید راهی برای مقابله با آفات پیدا کرده و در نگهداری این گل زیبا سربلند باشید.

صفحه 1 از 41234