خرداد ۱۹, ۱۴۰۲
خانه کاکتوس ها

کاکتوس ها

تکثیر گل آشوریا و نکاتی برای نگهداری و پروش بهترین آشوریا

تکثیر گل آشوریا

تکثیر گل آشوریا بسیار ساده است و همه روزه در سراسر جهان انجام می شود. این گل زیبا با برگ های آبدار و ضخیم خود توجه تمام دنیا را به خود جلب کرده است.

تعویض خاک کاکتوس و نکاتی که به رشد بهتر گیاه کاکتوس کمک می کند

آشنایی با نحوه تعویض خاک گلدان کاکتوس

در تابستان زمانی که فصل رشد گیاهان آغاز می شود بسیاری از افراد در صدد تعویض خاک و گلدان های گیاه خود می شوند، به همین ما در این مقاله به نحوه اصولی تعویض خاک کاکتوس اشاره می کنیم.

روش کاشت، هرس و پرورش گل سنسیو یا کاکتوس رشته مرواریدی (دانه تسبیحی)

پرورش گل سنسیو

پرورش سنسیو برای ترتیب یک دکوراسیون زیبا و متفاوت در منزل اهمیت دارد. این موضوع از دانه های تسبیح مانند این گیاه نتیجه می شود. در این مطلب شرایط نگه داری و تکثیر این گیاه زیبا را آموزش داده ایم.

زرد شدن کاکتوس چه دلیلی دارد و چگونه از زرد شدن این گیاه جلوگیری کنیم؟

علت زرد شدن کاکتوس

به طور کلی کاکتوس ها گیاهانی هستند که به راحتی در محیط منزل نگه داری می شوند و نیاز به شرایط خاص ندارند اما گاهی در اثر عدم رعایت بعضی از اصول، شاهد زرد شدن آن ها هستیم. زرد شدن کاکتوس علت های مختلف دارد.

کاکتوس اپونتیا و آنچه باید درباره ی رشد و پرورش آن بدانید

پرورش و نگهداری کاکتوس اپونتیا

هر گیاهی به مراقبت های ویژه برای رشد خود نیاز دارد، برای پرورش بهتر باید با این روش ها اشنا شویم، در اینجا روش های تکثیر و نگهداری کاکتوس اپونتیا را به طور کامل توضیح داده ایم. با این ویژگی ها بیشتر آشنا شوید.

روش نگه داری کاکتوس صخره ای و آنچه باید درباره کاکتوس های صخره ای بدانید

لیتوپس

کاکتوس ها گونه های متفاوتی دارند و رشد و پروش هر یک از آن ها دارای ویژگی های و شرایط مورد نیاز متفاوتی است. در ادامه به بررسی روش های رشد و پرورش کاکتوس صخره ای که از جمله کاکتوس های زیبا به شمار می رود، خواهیم پرداخت.

تراریوم کاکتوس با شن های رنگی را درمنزل بسازید + ( آموزش مرحله ای)

مراحل ساخت تراریوم کاکتوس

تراریوم کاکتوس یا باغ شیشه ای از زیباترین گلدان ها محسوب می شوند. تراریوم های که با شن ها رنگی تزیین شده اند نسبت به دیگر تراریوم ها از زیبایی بیشتری برخوردارند. با نکات طلایی ساخت تراریوم آشنا شوید و جذاب ترین ها را به منزل خود هدیه دهید.