اسفند ۱۰, ۱۴۰۲
خانه درختان میوه

درختان میوه

دلیل ریزش میوه خرمالو نرسیده و نحوه جلوگیری از ریزش خرمالو

ریزش خرمالو به دلایلی همچون عدم تابش نور کافی ، آبیاری نامناسب افراط و تفریط گونه ، گرده افشانی محدود ، گرمای شدید و به خاطر میوه دهی بیشترصورت می گیرد، بستگی دارد. ما در این مقاله آن ها را بررسی و راه کار های صحیح را برای مقابله با این مشکل را بیان کرده ایم.

کاشت لیمو شیرین در گلدان چه قوانینی دارد؟

نحوه نگهداری از لیمو شیرین کاشته شده در گلدان

لیمو فواید بسیاری برای سلامت بدن دارد و بسیاری از افراد مشتاق پرورش این گیاه هستند اما گمان میکنند زندگی آپارتمانی و نداشتن باغچه می تواند مانعی برای این کار باشد. در این مقاله به آموزش کاشت لیمو شیرین در گلدان پرداختیم و شرایط مناسب رشد این گیاه را شرح دادیم تا بتوانید به راحتی در محل سکونت خود به پرورش این گیاه محبوب بپردازید.

کود برای درخت نارنگی و افزایش رشد و باردهی خیره کننده

انتخاب انواع مناسب کود برای درخت نارنگی

نارنگی میوه ای محبوب در میان مردم است و بیشتر باغدارانی که به پرورش این میوه مشغول هستند سعی دارند تا میوه مرغوب تری را روانه بازار کنند و تولید میوه خورا تا حد ممکن بالا ببرند لازمه این کار ایجاد شرایط مناسب برای رشد درختان است با نگهداری دقیق و داشتن برنامه برای استفاده از کود برای درخت نارنگی می توان به نتیجه دلخواه رسید.

بررسی دلایل بار ندادن درخت گردو

تشریح دلایل بار ندادن درخت گردو

درخت گردو و پرورش آن در کشور ما بسیار رونق دارد و سرمایه گذاری در این زمینه با سود قابل توجهی همراه است، از این رو کاهش میزان محصول درختان یا بار ندادن درخت گردو می تواند برای این افراد بسیار نگران کننده باشد. در این مقاله سعی شده تا به بررسی علت ها بپردازیم و بتوانیم با این مشکل مقابله کنیم و محصول دهی بهتری را شاهد باشیم.

همه چیز را درباره کود درخت سیب بدانید

مناسب ترین کود درخت سیب

سیب از جمله میوه های پر طرفدار است که باغداران زیادی را به کاشت این درخت در باغ های خود ترغیب میکند.اما برای داشتن درختان تنومند و میوه های با کیفیت و باردهی بالای درختان لازم است تا جدا از نگهداری صحیح از درختان، به کود درخت سیب توجه ویژه ای داشته باشیم تا نیاز های اساسی درخت برطرف شود و در پایان با نتیجه مطلوبی رو به رو شد.

بهترین کود برای درخت صنوبر چیست؟

فوایید کود برای درخت صنوبر.

درختان صنوبر با سازگاری بالا، آب دوست و سازگار با شرایط محیطی هستند برای رسیدن به رشد کافی و قطور شدن آن می توان از چند راهکار ساده استفاده کرد. در این مقاله فواید کود برای درخت صنوبر و کاربرد های این درخت را توضیح داده ایم.

سمپاشی درختان میوه و اصول و قواعد آن

بهترین زمان برای سمپاشی درختان میوه

سمپاشی درختان میوه باید در زمان مخصوص به خود و با استفاده از سم مورد نیاز برای مقابله با آفت استفاده شود تا کارایی لازم را داشته باشد و بیشترین تاثیرگذاری ممکن را شاهد باشیم. لازم است تا آفت هر درخت را به خوبی شناسایی کنید تا بتوانید بهترین سم برای مقابله با آن را بیابید. تلاش شده است تا در این مقاله با تمام این نکات آشنا شوید.

قبل از کاشت نارنج در گلدان این مقاله را بخوانید

آموزش کاشت نارنج در گلدان

نگهداری و پرورش نارنج حتی در خانه بسیار آسان است. کاشت نارنج در گلدان به دوشکل کاشت نهال و دانه امکان پذیر است.پس از رعایت چند نکته ساده با فراهم کردن شرایط مناسب چون نور کافی و آبیاری صحیح و کوددهی می توان تا مدت ها از وجود نهال نارنج و میوه های دلنشین آن بهره برد.

تکنیک های جلوگیری از ریزش میوه

راه کار برای جلوگیری از ریزش میوه درختان

با توجه به این که علت های مختلفی باعث ریزش میوه می شوند و هر ساله باغداران زیادی درگیر این مساله هستند در این مقاله سعی شده است به راه کارهایی برای جلوگیری از ریزش میوه پرداخته شود.بدیهی هست که به علت ها و زمان ریزش هم اشاره شده است.

صفحه 1 از 3123