فروردین ۲۷, ۱۴۰۳
خانه درختان میوه

درختان میوه

بهترین کود برای درخت شلیل در زمان های مختلف

معرفی بهترین کود برای درخت شلیل

برای تشخیص عناصر مورد نیاز درخت شلیل ابتدا باید با آزمایش خاک استفاده کرد و پس از آن از انواع کود برای درخت شلیل با مشورت کارشناسان بهره برد، تا به بیشترین باردهی درخت در کنار کیفیت بالا رسید و به دنبال آن سود بیشتری دریافت کرد. در این مقاله با کود های مناسبی آشنا خواهید شد.

 آفات درخت موز و مبارزها با آنها

آشنایی با انواع آفات درخت موز

آفات درخت موز در انواع گوگونانی می باشند و می توانند، صدمات بسیاری برای محصول نهایی و درخت به دنبال داشته باشند، آشنایی با این آفات و نحوه کنترل و پیشگیری از بروز چنین آفاتی بسیار حائز اهمیت است.

بهترین زمان جابجایی درخت

بررسی نکات در رابطه با زمان جابجایی درخت

ساحت و ساز و یا تغییر شرایط محیطی و بسیاری از دلایل دیگر ممکن است، موجب شود تا نیاز به جابجایی درختان وجود داشته باشد، در این صورت برای وارد شدن کمترین آسیب به این سرمایه های ارزشمند باید با نکات مهم در این زمینه آشنایی داشت، بهترین زمان جابجایی درخت، سن و اندازه درخت، میزان مقاومت و دوره خواب از نکات مهمی می باشند، که در این مقاله به بررسی آن ها پرداخته شده است.

بهترین زمان پیوند درخت

شناخت بهترین زمان پیوند زدن درخت میوه

پیوند زدن گیاه، راهی موثر برای بهبود و افزایش باردهی و گلدهی و مقاوم سازی گیاه در برابر شرایط نامساعد محیطی می باشد، بنابراین آشنایی با زمان پیوند درخت و عوامل موثر بر عملیات پیوند، می تواند، کمک موثری باشد.

معرفی بهترین کود برای درخت موز

کود درخت موز

شناختید که موز به صورت درخت،درختچه رشد نمی کند بلکه این گیاه با اندازه اش ما را به اشتباه گرفته است. برای رشد بیشتر و کیفیت بهترمیوه ،کود درخت موز 36 12 12 را فراموش نکنید. چون این کود دهی برای درختان جوان به شدت توصیه می شود وگرنه به نتیجه ی : برگ های کوچ و شکسته شده ، شکاف بزرگ ، ریزش و زردی برگ ها ، در آخر دسته میوه های کوچک می رسید.

آموزش کاشت انگور در گلدان و نکات مهم برای رشد بهتر آن ها

کاشت انگور در گلدان

کاشت انگور در گلدان بدین صورت است که در کاسه ای پر از آب هسته ها را ریخته و در بین آن هایی که تو خالی هستند را خارج می کنیم . سپس با گذشت 24 ساعت در عمق 40 تا 50 سانتی متری درون خاک دفن می کنید .

دلیل ریزش میوه خرمالو نرسیده و نحوه جلوگیری از ریزش خرمالو

ریزش خرمالو به دلایلی همچون عدم تابش نور کافی ، آبیاری نامناسب افراط و تفریط گونه ، گرده افشانی محدود ، گرمای شدید و به خاطر میوه دهی بیشترصورت می گیرد، بستگی دارد. ما در این مقاله آن ها را بررسی و راه کار های صحیح را برای مقابله با این مشکل را بیان کرده ایم.

کاشت لیمو شیرین در گلدان چه قوانینی دارد؟

نحوه نگهداری از لیمو شیرین کاشته شده در گلدان

لیمو فواید بسیاری برای سلامت بدن دارد و بسیاری از افراد مشتاق پرورش این گیاه هستند اما گمان میکنند زندگی آپارتمانی و نداشتن باغچه می تواند مانعی برای این کار باشد. در این مقاله به آموزش کاشت لیمو شیرین در گلدان پرداختیم و شرایط مناسب رشد این گیاه را شرح دادیم تا بتوانید به راحتی در محل سکونت خود به پرورش این گیاه محبوب بپردازید.

کود برای درخت نارنگی و افزایش رشد و باردهی خیره کننده

انتخاب انواع مناسب کود برای درخت نارنگی

نارنگی میوه ای محبوب در میان مردم است و بیشتر باغدارانی که به پرورش این میوه مشغول هستند سعی دارند تا میوه مرغوب تری را روانه بازار کنند و تولید میوه خورا تا حد ممکن بالا ببرند لازمه این کار ایجاد شرایط مناسب برای رشد درختان است با نگهداری دقیق و داشتن برنامه برای استفاده از کود برای درخت نارنگی می توان به نتیجه دلخواه رسید.

بررسی دلایل بار ندادن درخت گردو

تشریح دلایل بار ندادن درخت گردو

درخت گردو و پرورش آن در کشور ما بسیار رونق دارد و سرمایه گذاری در این زمینه با سود قابل توجهی همراه است، از این رو کاهش میزان محصول درختان یا بار ندادن درخت گردو می تواند برای این افراد بسیار نگران کننده باشد. در این مقاله سعی شده تا به بررسی علت ها بپردازیم و بتوانیم با این مشکل مقابله کنیم و محصول دهی بهتری را شاهد باشیم.

صفحه 1 از 41234