تیر ۲۶, ۱۴۰۳
خانه درختان میوه

درختان میوه

کاشت هسته زرد آلو در گلدان

همانطور که در این مقاله گفته شد . کاشت هسته زردآلو در مدت زمان کم رشد نمی کند و شرایط نگهدای یکتای خود را دارد. مشکلی که گاه پیش می آید این است که چرا باردهی کم است؟ جواب سوال ؛ عدم رعایت فاصله درست بین درختان و تراکم بالا باعث رشد علفی و باردهی کم می شود.

آشنایی با بهترین زمان هرس درختان

آشنایی با زمان هرس درختان میوه

درختان میوه دارای ارزش بسیاری می باشند و مدیریت صحیح هرس تاثیر بسزایی در افزایش باردهی و سلامت درختان ایفا می کند، توجه به زمان هرس درختان رشد مناسب درخت را تضمین می کند و در افزایش کیفیت محصولات درخت دخیل می باشد.

اصول و قواعد هرس درخت انار

در این مقاله شما را با هرس درخت انار و روش های هرس باروری، هرس باروری سبز، هرس فرم و هرس خشک آشنا ساختیم. و به این نتیجه رسیدید که اگر شاخه های اضافی و بیمار هرس نشوند، درخت را از بین برده و باردهی هم در کار نخواهد بود. در ادامه شما به مرحله ی تلاش های دوباره برای کاشت ( کاشت نهال و کاشت بذر) می رسید که این اتفاقهم ،اتفاق خوش آیندی به نظر نمی رسد.

بهترین کود برای درخت شلیل در زمان های مختلف

معرفی بهترین کود برای درخت شلیل

برای تشخیص عناصر مورد نیاز درخت شلیل ابتدا باید با آزمایش خاک استفاده کرد و پس از آن از انواع کود برای درخت شلیل با مشورت کارشناسان بهره برد، تا به بیشترین باردهی درخت در کنار کیفیت بالا رسید و به دنبال آن سود بیشتری دریافت کرد. در این مقاله با کود های مناسبی آشنا خواهید شد.

 آفات درخت موز و مبارزها با آنها

آشنایی با انواع آفات درخت موز

آفات درخت موز در انواع گوگونانی می باشند و می توانند، صدمات بسیاری برای محصول نهایی و درخت به دنبال داشته باشند، آشنایی با این آفات و نحوه کنترل و پیشگیری از بروز چنین آفاتی بسیار حائز اهمیت است.

بهترین زمان جابجایی درخت

بررسی نکات در رابطه با زمان جابجایی درخت

ساحت و ساز و یا تغییر شرایط محیطی و بسیاری از دلایل دیگر ممکن است، موجب شود تا نیاز به جابجایی درختان وجود داشته باشد، در این صورت برای وارد شدن کمترین آسیب به این سرمایه های ارزشمند باید با نکات مهم در این زمینه آشنایی داشت، بهترین زمان جابجایی درخت، سن و اندازه درخت، میزان مقاومت و دوره خواب از نکات مهمی می باشند، که در این مقاله به بررسی آن ها پرداخته شده است.

بهترین زمان پیوند درخت

شناخت بهترین زمان پیوند زدن درخت میوه

پیوند زدن گیاه، راهی موثر برای بهبود و افزایش باردهی و گلدهی و مقاوم سازی گیاه در برابر شرایط نامساعد محیطی می باشد، بنابراین آشنایی با زمان پیوند درخت و عوامل موثر بر عملیات پیوند، می تواند، کمک موثری باشد.

معرفی بهترین کود برای درخت موز

کود درخت موز

شناختید که موز به صورت درخت،درختچه رشد نمی کند بلکه این گیاه با اندازه اش ما را به اشتباه گرفته است. برای رشد بیشتر و کیفیت بهترمیوه ،کود درخت موز 36 12 12 را فراموش نکنید. چون این کود دهی برای درختان جوان به شدت توصیه می شود وگرنه به نتیجه ی : برگ های کوچ و شکسته شده ، شکاف بزرگ ، ریزش و زردی برگ ها ، در آخر دسته میوه های کوچک می رسید.

آموزش کاشت انگور در گلدان و نکات مهم برای رشد بهتر آن ها

کاشت انگور در گلدان

کاشت انگور در گلدان بدین صورت است که در کاسه ای پر از آب هسته ها را ریخته و در بین آن هایی که تو خالی هستند را خارج می کنیم . سپس با گذشت 24 ساعت در عمق 40 تا 50 سانتی متری درون خاک دفن می کنید .

دلیل ریزش میوه خرمالو نرسیده و نحوه جلوگیری از ریزش خرمالو

ریزش خرمالو به دلایلی همچون عدم تابش نور کافی ، آبیاری نامناسب افراط و تفریط گونه ، گرده افشانی محدود ، گرمای شدید و به خاطر میوه دهی بیشترصورت می گیرد، بستگی دارد. ما در این مقاله آن ها را بررسی و راه کار های صحیح را برای مقابله با این مشکل را بیان کرده ایم.

صفحه 1 از 41234